Anasayfa » Bilinmeyen Gerçekler » Beslenme Hakkında Herkesin Bilmesi Gereken 15 Şey

Beslenme Hakkında Herkesin Bilmesi Gereken 15 Şey

Beslenme için yaygın olan bir sürü saçma davranış vardır.İnsanlar, beslenmenin çok büyük anlam taşıdığını deniyor ve beslenme ile ilgili
herhangi bir şeye katılıyor gibi gözükmüyorlar.Ancak.. aklınızda birkaç şey tutarsanız sağlıklı yemek karmaşık olmak zorunda değil.

Burada beslenme hakkında herkesin bilmesi gereken 15 şey var.

1. Et Kalın Bağırsağınız da Çürümez

Etle ilgili en katı efsanelerden biri etin kalın bağırsağınızda çürüdüğüdür.Bu, diğer insanları et yemekten soğutmak isteyen insanlar tarafından canlı tutulan tam bir saçmalıktır.Gerçek şu ki et mide asitleri ve enzimleri tarafından parçalanır, sonra çoğunlukla amino asit ve yağ asidi olarak özümsenir.

İnsanın sindirim sistemi et tüketimi için iyi donanımlıdır ve vücutlarımız etin içinde bulunan proteinlerin,yağların,vitaminlerin ve minerallerin tamamını kullanır.Kalın bağırsağınızda neyin çürüdüğünü gerçekten bilmek istiyorsanız bu, lif olarak da bilinen sindirilemeyen bitki özüdür.

Bağırsaktaki sindirimde yararlı bir bakteri olan lif aslında iyi bir şeydir ve lif, sağlık için önemli faydaları olan kısa bağlı yağ asitlerine dönüşür.

2. Batısal Beslenme Her Yere Ulaşırsa Hastalıklar Başlayacaktır

En kronik Batı hastalıkları oldukça yeni.Onlar son zamanlarda evrimsel tarihte ortaya çıktılar ve işlem görmüş yiyecekleri yemeyen topluluklar bu hastalıklara yakalanmadı.cips çeşitleri

Gerçek şu ki Batısal abur cubur beslenmesi her yere ulaşırsa kronik hastalıklar başlayacaktır.

Bu, çoğu topluluk batı etkisinin eşiğindeyken 20. yüzyılın ilk zamanlarında Weston A. Price’ın içlerinde olduğu araştırmacılar tarafından iyi belgelenmiştir.Bu topluluklar kendi geleneksel beslenmelerinden şeker,rafine edilmiş un ve işlem görmüş yağlar gibi modern lüks mallar için vazgeçtiklerinde hasta oldular.

Şişmanladılar,dişleri çürümeye başladı,şeker hastası oldular ve kanser ve kalp rahatsızlığından ölmeye başladılar.Bu, birkaç yıl içinde oldu.Bu hastalıklar sıklıkla şu anda dünyadaki en büyük sağlık problemleri olan “medeniyetleşme hastalıkları” olarak anılır.Onların çoğu modern beslenme tarafından tetiklenir.

3. Medya Tarafından Rapor Edilen Çoğu Araştırma Tamamen Saçmalıktır

bayan muhabir

Medyada rapor edilen beslenme araştırmaları yönü bir rezilliktir.Bu araştırmalar genellikle tamamen kaynak olmaksızın alınır ve zayıf araştırmalar bir şeyler kanıtlıyormuş gibi gösterilir.Bu araştırmalar genellikle herhangi bir şey kanıtlayamayan gözlemsel araştırmalardır.Bu tarz araştırmalar sadece bir istatiksel bağlılaşımı gösterebilir ve rastgellenmiş kontrollü örneklerde bazı şeyleri test etmek için araştırmacılara fikirler verebilir.

Maalesef bu, birçok insanın kötü ve yanlış yönlendirilmiş bilime dayalı önemli sağlık kararları almasına yol açıyor.

4. Rafine Edilmiş ve İşlem Görmüş Yağlar Son Derece Sağlıksızdırrafineri edilmiş yağ

İşlem görmüş tohumlar ve kanola ve soya gibi sebze yağlarının genelde yanlış bir şekilde sağlıklı olduğu zannedilir.

Bu, büyük bir yanlıştır.Bu yağlar yüzyıl önce insanlar için mevcut değildi çünkü onları işleme teknolojisi yoktu.

Onların yağ asidi bileşimi, aşırı tüketildiğinde problemlere sebep olan yüksek miktarda omega-6 yağ asitleri içerdiği için evrim boyunca maruz kaldığımız herhangi bir şeyden tamamen daha farklıdır.

Bu yağlar, oldukça zehirli olan ve metabolik sorunlar ve kalp rahatsızlığıyla yüksek derecede ilgisi olan trans yağlarıyla doludur.

Hindistan cevizi yağı, tereyağı ve sızma zeytin yağı gibi doğal yağlar yemek en iyisidir ancak taun gibi işlenmiş tohum ve sebze yağlarından kaçınmak gerekir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.