Evinizde Doğal Yollarla Gebelik Testi Yapın

Evinizde Doğal Yollarla Gebelik Testi Yapın

Hamile olduğunuzdan şüpheleniyor ve biran önce öğrenmek istiyorsanız bu yazımız tam size göre. Mutfağınızda, banyonuzda bulunan malzemelerle, gebelik testi kiti satın almadan bunu öğrenebilirsiniz.  Ev yapımı gebelik testleri kişinin hamileliğini onaylaması için ucuz ve etkili bir önlemdir. Eğer sonuçlar pozitif ise bir hekime görünmenizi öneririz.

Sirke, ton balığı suyu ve idrar

Sirke, ton balığı suyu ve idrar

1/4 fincan ton balığının suyunu eşit miktarda sirke ile karıştırın. Bir gece oda sıcaklığında bekletin. Ertesi sabah idrarınızı beklettiğiniz suyla karıştırın eğer çözeltinin rengi parlak yeşile dönerse testinizin sonucu pozitiftir. Turuncu ve sarıya dönerse sonuç negatiftir. Karışımı yaparken ağzınızı ve burnunuzu kapatınız oluşacak olan zararlı gazlar sizi etkilemesin.

Diş macunu gebelik testi

Diş macunu gebelik testi

Banyonuzda bulunan diş macunuyla da hamilelik testi yapabilirsiniz. Bir kasenin içine beyaz renkteki diş macununu sıkın ve ardından idrarınızı ekleyin. Köpüren diş macunun rengi maviye dönerse sonuç pozitiftir. Karışımda köpürme olur yalnız renginde bir değişim olmazsa sonucunuz negatiftir.

Toplanan idrar yaklaşımı

Toplanan idrar yaklaşımı

Dünya çapında pek çok kadın tarafından denenen basit ve güvenilir bir yöntemdir. Bir şişenin içine idrarınızı yapın ve 4 saat boyunca yerinden hareket ettirmeden bekleyiniz. 4 saat sonunda idrarınızın yüzüne beyaz bir tabaka gelmiş ise sonuç pozitiftir.

Şeker gebelik testi

Şeker gebelik testi

Hamileliğinizi onaylamak için evde kendinizin yapabileceği bir başka yöntemde şeker testidir. Bir kasenin içine biraz şeker tozunu koyun. Sabah kalktığınızda ilk idrarınızı şekerin üzerine dökün ve biraz bekleyin. Kasedeki şeker tamamen erir ise sonuç negatiftir. Eğer idrarın içinde şekerler topaklanır ve erimez ise sonucunuz pozitiftir. Hamilelikte idrarda bulunan HCG şekerin erimesine engel olur.

NOT: Bildiğiniz gibi gebelik testlerinde de test güvenirliği % 80 dir. Bu yazımızda geçen testler içinde geçerlidir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

12 yorum

  1. Mənim reglim düzensiz 25,26,27,28 və bəzən də 29 olur.bu gün 28 ci günüm hamikəlik testini nə zama edim.xahiş edirəm məlumat yazardınız.çox istiyirəm bəbiş

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM