Anasayfa » Doğal ve Bitkisel Yöntemler » Evinizde Doğal Yollarla Gebelik Testi Yapın

Evinizde Doğal Yollarla Gebelik Testi Yapın

Hamile olduğunuzdan şüpheleniyor ve biran önce öğrenmek istiyorsanız bu yazımız tam size göre. Mutfağınızda, banyonuzda bulunan malzemelerle, gebelik testi kiti satın almadan bunu öğrenebilirsiniz.  Ev yapımı gebelik testleri kişinin hamileliğini onaylaması için ucuz ve etkili bir önlemdir. Eğer sonuçlar pozitif ise bir hekime görünmenizi öneririz.

Sirke, ton balığı suyu ve idrar

Sirke, ton balığı suyu ve idrar

1/4 fincan ton balığının suyunu eşit miktarda sirke ile karıştırın. Bir gece oda sıcaklığında bekletin. Ertesi sabah idrarınızı beklettiğiniz suyla karıştırın eğer çözeltinin rengi parlak yeşile dönerse testinizin sonucu pozitiftir. Turuncu ve sarıya dönerse sonuç negatiftir. Karışımı yaparken ağzınızı ve burnunuzu kapatınız oluşacak olan zararlı gazlar sizi etkilemesin.

Diş macunu gebelik testi

Diş macunu gebelik testi

Banyonuzda bulunan diş macunuyla da hamilelik testi yapabilirsiniz. Bir kasenin içine beyaz renkteki diş macununu sıkın ve ardından idrarınızı ekleyin. Köpüren diş macunun rengi maviye dönerse sonuç pozitiftir. Karışımda köpürme olur yalnız renginde bir değişim olmazsa sonucunuz negatiftir.

Toplanan idrar yaklaşımı

Toplanan idrar yaklaşımı

Dünya çapında pek çok kadın tarafından denenen basit ve güvenilir bir yöntemdir. Bir şişenin içine idrarınızı yapın ve 4 saat boyunca yerinden hareket ettirmeden bekleyiniz. 4 saat sonunda idrarınızın yüzüne beyaz bir tabaka gelmiş ise sonuç pozitiftir.

Şeker gebelik testi

Şeker gebelik testi

Hamileliğinizi onaylamak için evde kendinizin yapabileceği bir başka yöntemde şeker testidir. Bir kasenin içine biraz şeker tozunu koyun. Sabah kalktığınızda ilk idrarınızı şekerin üzerine dökün ve biraz bekleyin. Kasedeki şeker tamamen erir ise sonuç negatiftir. Eğer idrarın içinde şekerler topaklanır ve erimez ise sonucunuz pozitiftir. Hamilelikte idrarda bulunan HCG şekerin erimesine engel olur.

Kısa İpuçları

 • İdrarınızı bir kabın içine yapın, limonu ikiye kesin ve yarısını bu kabın içine sıkın. Limon tortularının dibe çökmesi hamile olduğunuza işarettir. Limon tortularının idrarın üzerinde kalması hamile olmadığınızı gösterir.
 • İdrarınızı bir kabın içine yapın. İdrarın üzerine biraz karbonat dökün. Eğer karbonat kabarır ve köpürürse hamile olabilirsiniz. Karbonatın kabarıp köpürmemesi hamile olmadığınızı gösterebilir.
 • İdrarınızı kullanmadığınız bir cezvede kaynatın, köpürmesi hamilelik belirtisidir, köpürmez ise gebelik negatiftir.
 • Bir bardak sütü kaynatıp içine aynı miktarda idrar koyun. 1 gün bekletin, süt kesilirse gebelik vardır, kesilmezse gebelik yoktur.
 • İdrarınızı bir bardağın içine koyun, içine çamaşur suyu dökün, köpürürse hamilelik var, köpürmezse hamilelik yoktur.

NOT: Bildiğiniz gibi gebelik testlerinde de test güvenirliği % 80 dir. Bu yazımızda geçen testler içinde geçerlidir.

23 Yorum

 1. Etkili yöntemler.

 2. bulantm yok gebelikte şart mı

 3. Arkadaslar hazır satılan testlere bir sürü para vermeyin, bu yöntemleri deneyin, etkili yöntemler

 4. Mənim reglim düzensiz 25,26,27,28 və bəzən də 29 olur.bu gün 28 ci günüm hamikəlik testini nə zama edim.xahiş edirəm məlumat yazardınız.çox istiyirəm bəbiş

 5. Hayal kırıklığı

  Kızlar merhaba,

 6. Diş macunu denedim hiçte bısey olmadı sonuc 0

 7. Şeker testini yaptım şeker erimedi hamile olabilir miyim

 8. Dış macunuyla yaptım mavmavi oldu köpurdu

 9. Seker uc saatir erimedi sonic next acaba

 10. Ben limonla yaptım ilk başta yarısı çöktü yarısı çökmedi 2 dk sonra gittim hemen hemen hepsi çökmüştü gebelikten şüphelerim vardı doğrumudur sizce reglimden 25 gün geçti kan vermedim hayal kırıklığına uğrarım diye bugün böyle çıktı sizce hamilemiuim ??

 11. Çok mutluyum , sonuçlar doğru çıktı

 12. işe yarıyorrr

 13. İnanılmaz

 14. İdrarıma çamaşır suyu döktüm hafif çalkalayacak köpürdü bu hamilelik belirtisi mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.