Göğüsler ve Göğüs Uçları Hakkında Bilinmeyenler

7. Plastik Cerrahi Meme Hissini Azaltır

plastik-cerrahi-meme-hissini-azaltir

Göğüslerde uygulanan her türlü cerrahi operasyon meme duyularının tümüne veya bazılarını azaltır.

Meme büyütme veya küçültme işlemini yaptırmak isteyen kadınlar meme duyu kaybını muhakkak dikkate almalıdırlar.

Meme büyütme vakaların küçük bir çoğunluğunda meme hissi azalması görülmüştür. Meme küçültme işlemlerinde ise meme hassasiyeti değişkenlik gösterebilir.

Amerikan Plastik Cerrahlar Derneği tarafından 2006 yılında yapılan bir çalışmada, büyük meme implantı, daha büyük olasılıkla hastada duyu kaybına neden olduğunu rapor etmişlerdir. Kadınlar hala normal bir uyarılma ve duygusallık yaşadıklarını düşünseler de bir zaman sonra var olan duyular kaybolmaya başlamaktadır.

Göğüs bölgesinde yapılacak tüm operasyonlarda muhakkak duyu kaybı olacağı göz önüne alınmalı ve bu alanda uzman doktorlar seçilmelidir.

8. Göğüsler Bir Ay İçerisinde Değişkenlik Gösterir

Göğüslerin adet döngüsü sırasında büyüklüğü her zaman değiştirmektedir. Bazıları için, adet döngüsünde belirgin şekilde hacim değişikliği meydana gelir.

Meme boyutunda meydana gelen değişiklikler adet döngüsü sırasında hormon düzeylerindeki dalgalanmalardan kaynaklanmaktadır.

Hamile olan bir kadında mide rahatsızlıklarından önce göğüslerde değişiklikler meydana gelebilir. Hamileliğin ilk üç aylık döneminde göğüsler son derece hassas olur ve belirgin bir şekilde büyümeye başlar. Bunun sebebi vücut kendini emzirmeye hazırlıyor demektir.

o hastalıktan bebekleri koruyan ve bir anne ve çocuğu arasındaki bağ teşvik olarak Emzirme, her anne pratik gereken bir şeydir.

Yorum Yapmak İstermisin?

%d blogcu bunu beğendi: