Bahar Yorgunluğu için Ev Yapımı Enerji İçeceği

Kış aylarında vitaminlerin tam alınamaması ve fiziksel aktivitelerden uzak olma durumu bahar yorgunluğunun sebeplerinden sadece ikisidir. Bahar yorgunluğu yaşayan insanlarda bitkinlik, devamlı uyku hali ve enerji kaybı görülür.

Eğer sizde bahar yorgunluğundan şikayetçi iseniz evde sadece iki malzeme ile hazırlayabileceğiniz bir enerji içeceği tarifi vereceğiz.

Malzemeler:

  • 3 adet soyulmuş portakal
  • 1 yemek kaşığı keten tohumu yağı
  •  Yarım su bardağı soğuk su

Hazırlanışı:

Bir blendırın içine tüm malzemeyi koyun ve güzelce karıştırın.Eğer blendırınız yoksa portakalları elinizde sıkıp içine su ve yağı ekleyebilirsiniz.

Keten tohumu yağı ve portakal kombinasyonu vücudunuzun enerjisinin geri kazanmasına yardımcı olacaktır.  C vitamini ,kalsiyum ve folik asit  yönünden çok zengin olan portakal, kan dolaşımını düzenler ve enerjinizin artmasına yardımcı olur.

Keten tohumu yağı vücudun enerjisinin artırılmasının yanı sıra kardiyovasküler hastalıklarına (kalp veya kan damarlarının hastalıklarını içeren gruba verilen genel bir isimdir) ve akciğer kanserinin önlenmesine yardımcı olur.

Hızlı ve pratik bir şekilde portakal ve keten tohumu yağı ile hazırlayabileceğiniz enerji içeceğini her gün içebilirsiniz.

 

Yorumla