Çamaşır Suyu ile Gebelik Testi : Nasıl Yapılır : İşe Yarıyor mu?

Çamaşır Suyu ile Gebelik Testi : Nasıl Yapılır : İşe Yarıyor mu?

Çamaşır suyu, oksitleyici özellikleri nedeniyle giysileri temizleyen ve beyazlatan, uzun yıllardan beri evlerde temizlik maddesi olarak kullanılan bir üründür.

Ev yapımı gebelik testlerinin çoğu, bazıları gerçekleşen kimyasal reaksiyonlar nedeniyle zararlı olabildiği halde güvenlidir.

Çamaşır suyu ile gebelik testi de bu yöntemlerden biridir. Bu yöntemi uygularken eğer durumunuz müsaitse bahçe gibi açık bir alanı tercih etmek daha iyidir.

Bunun nedeni idrar ile çamaşır suyu karıştığında insanı boğacak bazı gazların oluşması ve serbest kalmasıdır.

Hele ki eğer hamileyseniz bu gazlar fetusa da zarar verebilir. Bu nedenle, bu testi açık bir yerde yapmanız önem arz ediyor, buda olmazsa evinizin en geniş odasını kullanabilirsiniz.

Çamaşır suyu ile hamilelik testi için ön hazırlık 

İhtiyacınız olan tek şey, gün içinde kullandığımız veya kullanılmayan temiz ve kuru bir kap, çamaşır suyu ve idrar örneğidir.

Dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta da, yaptığınız test sırasında ve sonrasında kesinlikle karışımı koklamayı denemeyin. Hatta varsa ağzınızı ve burnunuzu örtmek için bir maske kullanabilirsiniz.

Çamaşır suyu ile gebelik testi nasıl yapılır ?

Diğer evde hamilelik testi yöntemlerinde olduğu gibi bu yöntemde de önemli olan günün ilk idrarı ile yöntemi uygulamak.

Temiz bir kaba günün ilk idrarını örnek olarak koyun. Aynı kabın içine birkaç damla çamaşır suyu damlatın. Ayrıca siteme yapılan yorumlara göre domestos ile hamilelik testi yapmanın diğer çamaşır sularına göre daha etkili olduğunu gösteriyor. Siz de yöntemi bu marka ile uygulayabilirsiniz.

Çamaşır suyunu damlattıktan hemen sonra karışımdaki değişikliği kimyasal reaksiyonlardan dolayı gözlemleyebilirsiniz. Eğer hamile iseniz bu reaksiyon daha hızlı ve gözle görüler bir şekilde olur. Hamilelik yoksa neredeyse hiç bir değişiklik meydana gelmez, bunu aşağıdaki resimden de anlayabilirsiniz.

çamaşır suyu ile hamilelik testi

 

çamaşır suyu ile gebelik testi nasıl yapılır

çamaşır suyu ile gebelik testi

Eğer sol resimdeki gibi karışım köpürürse sevinebilirsiniz, bu gebe olduğunuz anlamına geliyor, fakat sağ resimdeki gibi karışımda her hangi bir tepkime yok ise farklı yöntemlerle tekrar gebelik testi yapmayı deneyebilirsiniz. Mesela karbonatla hamilelik testi nasıl yapılır, diş macunu ile hamilelik testi nasıl yapılır yada daha kapsamlı olan evde hamilelik testi başlıklı yazılarımızdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Çamaşır suyu ile gebelik testi ne kadar güvenilir?

Bu testin en başta gelen dezavantajı yöntem içerisinde kullanılan çamaşır suyunun yanlış kullanımı ile meydana gelebilecek sağlık sorunlarıdır. Üstelik, yaptığım araştırmalar sonucunda sonuçların çıkması için ne kadar süre beklenilmesi ile ilgili hiç bir yerde net bir bilgi yok.

Tabi yöntemi uygularken çamaşır suyu ve idrar oranı oldukça önemli, en doğru sonuçlar için yukarıda bahsettiğimiz oranlarda kullanmanız gerekiyor.

Bu yöntemi uygulayan bir çok anne adayı sonraki yapılan kan testleri ile yöntemin paralel olduğunu söylüyor.

Çamaşır suyu ile gebelik testi izle

çamaşır suyu ile gebelik testi izle 2

Çamaşır suyu ile gebelik testi nasıl yapılır konulu yazımız ile ilgili aklınıza takılan tüm soruları aşağıdaki yorum formu aracılığıyla bizlere ve diğer kullanıcılarımıza ulaştırabilirsiniz.

 

14 Yorum

Tüm yorumları göster
 1. Anonim
  19 Ekim 2018
 2. Ayse
  11 Eylül 2018
 3. Ayse
  11 Eylül 2018
 4. Yasemin
  12 Temmuz 2018
 5. Seda
  5 Temmuz 2018
 6. Seda
  5 Temmuz 2018
 7. Seda
  8 Nisan 2018
 8. Seda
  8 Nisan 2018
 9. Anonim
  8 Nisan 2018
 10. Elif
  27 Mart 2018
 11. Elif
  27 Mart 2018
 12. Elif
  27 Mart 2018

Soru Sormak İstermisin?

error: Sizde duyun haberiniz olsun !!