Cildi Güzelleştiren Yiyecekler

Uzmanlardan edinilen bilgilere göre cildi güzelleştiren gıdalar arasında omega-3 de yer alıyor. Dengeli beslenme açısından diyetinizde bulunması gereken besinlerin başında geliyor.

Omega 3 uzun yıllar boyunca cildin güzelliğini korumasına yardımcı olur. Ayrıca kan dolaşımını iyileştirmede çok etkilidir.
Vitamin ve minerallerden zengin olan gıdalarda cildi güzelleştirir. Antioksidan etkisi ile kırışıklıkları düzeltmeye faydası vardır.

Aşağıda sıralayacağımız besinler cildi gençleştirip, güzelleştirmeye yarar.

Havuç: Hafif asitli ciltlerde bakteri az olur. Havuç cildin PH dengesini(asitlik miktarını) düzenler ve bakterilerden korur.

Avokado: Zeytinyağı gibi doymamış yağlar bakımından zengin olan bu meyve aynı zamanda cilde de olumlu etki eden B grubu vitaminlerin en iyi kaynağıdır.

Fasulye: Antioksidan bakımından zengin olan fasulyeler cildin kırışmasını geciktiriyor ve cildin genç kalmasına yardım ediyor.

Üzüm: Üzümün içindeki antioksidanlar hem kalp krizi riskinden korur, hem de deri sarkmalarına karşı anti-aging etkisi gösterir.

Su: Cildin canlı ve güzel olması için gerekli olan nemi sağlar.

Yaban mersini: hücrelere gelen zararın önüne geçer.  A, C ve E vitaminleri bakımından zengindir ve önemli bir antioksidan kaynağıdır. Bir avuç çilek veya yaban mersini, bir orta boy kivi veya portakal, mandalina cildin ihtiyaç duyduğu C vitamini ihtiyacını karşılar. Ayrıca, çeşitli sebzeler de yüz derisine yardımcı olur.

Yorumla