Cildi ve Saçları Güzelleştiren Gıda

Yıllardır kolesterolü yükselttiği söylenen yumurta hakkındaki olumsuz düşünceler alt üstü oldu. Edinilen bilgiye göre, “Huffington Post” yumurtanın önemli ve bilinmeyen faydalarını açıkladı.

Öyle ki, yumurtanın içerdiği kolin adlı madde ancak beynin gelişimini desteklemekle kalmıyor, hem de meme kanserini önlüyor.
Ergenlik sırasında düzenli olarak yumurta yemek meme kanseri riskini kat kat düşürüyor. Yumurta protein ve lutein bakımından çok zengindir.

Bu maddeler katarakt oluşumunu da önlemeye yardımcı olur. Günde bir adet yumurta yemek kardiyologla randevunuzu geciktirebilir.
Öyle ki, bu ürün kalp krizi ve felç riskini azaltır.

Yumurtanın içeriğindeki sülfür , B vitamininin karaciğerde dağılmasını kolaylaştırır. Ayrıca saç, tırnak, cilt güzelliği için gerekli olan kollejin, keratin gibi maddelerin üretimine yardımcı olur.

Vücudun kas yapısı için gerekli olan amino asitleri almak için 6 gram proteine ihtiyacımız vardır. Kasların gelişmesi için yumurta eşsiz bir nimettir.
Yumurta özellikle hamile kadınlar için çok faydalıdır. Çünkü yumurta bebeklerin anne karnındaki beyin gelişimini olumlu yönde etkiliyor.

Yorumla