Çillerden Kurtulmanın 10 Kolay Yolu

Sarışın kadınların güzelliklerini perçemleyen çiller bazı sarışınları da çok rahatsız edebiliyor. Bu nedenle çillerden kurtulmak için çeşitli yöntemler deniyorlar. Çillerden kurtulmak istiyorsanız, dikkatlice aşağıdaki adımları izleyin.

1 . İlkbaharda ve yaz aylarında maydanoz yaprakları, sonbahar aylarında ise maydanoz kökünden maske hazırlayın. Maydanozu blenderden geçirip püre haline getirin ve temizlenmiş cildinize sürün. Göz altına maydanoz sürmeyin. Bu maskeyi 20-30 dakika yüzünüzde beklettikten sonra soğuk suyla yıkayın ve yüzünüze nemlendirici bir krem sürün.

2 . Maydanoz köklerini kaynatın, limon suyu ile karıştırın ve sabah – akşam yüzünüzü bununla temizleyin.

3 . İki çorba kaşığı havuç suyuna 20 damla limon suyu ekleyin ve günde 2-3 kez yüzünüze sürün. Maskeyi 20-30 dakika beklettikten sonra yıkayın.

4 . Elli gram maydanozu yarım litre alkolle karıştırın, 2 hafta karanlık yerde saklayıp soğuttuktan sonra kullanın.

5 . Yüzünüze domates dilimleri koyun. Önce yüzünüzü iyice temizleyip besleyici krem sürün. Maskeyi 30 dakika beklettikten sonra soğuk süte batırılmış pamukla yüzünüzü silin.

6 . Bir kaşık maydanoz ve bir kaşık balı karıştırıp cildinize sürün ve 45 dakika bekletin. Bu karışıma limon suyu da eklenebilir. Bunun için 2 çorba kaşığı maydanoz ezmesi, bal ve limon suyunu karıştırıp yüzünüze sürün ve 15 dakika bekledikten sonra yıkayın.

7 . Maydanoz suyunu süt ve yoğurtla karıştırın. 15 dakika yüzünüzde bıraktıktan sonra ılık suyla yıkayın.

8 . Çillere karşı orman çileğini ve üzümü kullanıp maske hazırlayabilirsiniz. Bu maskeyi de 20-30 dakika boyunca yüzünüzde bekletip ılık suyla yıkayın.

9 . Yarım bardak bademin üzerine 1 bardak kaynar su ilave edip, 3-5 dakika dinlendirin, sonra bademleri ezin. Badem ezmesine yarım limonun suyunu ve 1 çorba kaşığı ılık suyu ilave edip karıştırdıktan sonra soğutun. 30 dakika yüzde saklayıp yıkayın. Yöntemi 4-5 ay boyunca haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

10 . 25 gram maya ve 1 çay kaşığı limon suyununu karıştırıp, üzerine 1 çorba kaşığı süt ekleyin. Maske gibi yüzünüze sürüp 20 dakika beklettikten sonra yıkayın.

Yorumla