Doğal böbrek temizleme içeceği (1)

Doğal Böbrek Temizleme İçeceği

Bu doğal böbrek temizleme içeceği, böbreğinizde biriken kumları tamamen temizleyecek, vücudunuzda birikmiş zararlı toksinleri atacak ve tüm beden sağlığınıza yardımcı olacaktır.

Böbrekler vücudumuzun işleyişi için çok önemlidir. Çünkü biriken fazla tuzların ve zararlı toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar. Böbrekler, vücudumuzun en aktif şekilde çalışan organlarından birisi olduğundan, işlevlerini daha iyi yerine getirebilmek için bazen temizlenmesi gerekir.

Böbrekler için bu doğal tedavi edici içecek, yıllarca biriken yığın kum, çamur ve küçük taşları yok edecek, böbrek ve idrar yolları hastalıklarının komplikasyonlarını önleyecektir.

Ayrıca bu hayati organımızın sağlığı için düzgün beslenmeye özen göstermemiz gerekiyor. Böbreklerin en büyük düşmanları; hayvansal besin kaynaklı protein, tuz, yapay tatlandırıcılar, alkol, kafein, gazlı içecekler (kola, fanta gibi) , ilaçlar ve birtakım süt ürünleridir.

Böbrek fonksiyonlarının bozulmaması için ambalajlı gıdaların içeriğindeki trans yağlardan uzak durun. Yaşam tarzı alışkanlıklarınızı değiştirin. Taze sebze ve meyveler, magnezyum ve potasyum bakımından zengin besinler tüketin. Düzenli spor yapın. Yeterli miktarda su için.

Doğal Böbrek Temizleme İçeceği Tarifi

Yeterli miktarda sıvı tüketmek böbreklerimiz için hayati önem taşımaktadır. Ayrıca maydanoz, karahindiba, hatmi çiçeği kökü, zencefil, karanfil, ısırgan otu ve ladin böbrekleri temizlemek için çok faydalıdır.

İşte taze meyve ve sebzelerin birleşimine dayalı harika bir tarif. Özellikle böbreklerdeki kum ve zararlı birikintileri temizlemek için çok etkili bir içecek…

Malzemeler:

  • Yarım soyulmuş limon
  • Bir tane soyulmuş kivi
  • Bir muz
  • Yarım bağ maydanoz
  • Bir bardak temiz su

Hazırlanışı:

Tüm malzemeleri bir blender içine koyup su ilave edin. Homojen bir görünüm alana kadar karıştırın. Bir bardağa dökün ve aç karnına için.

Aşağıdaki malzemelerden de bir veya birkaçını eklerseniz, böbrekler için bu doğal ilaç aynı zamanda bir vitamin deposuna dönüşür.

  • Yarım avokado  (temizlenmiş)
  • Bir avuç taze ıspanak veya lahana
  • Çeyrek bardak ceviz içi

Yine aynı şekilde karıştırın ve aç karnına için. Bu doğal içecek, böbreklerinizdeki kum ve birikintileri çözecek, böbrek hastalıklarının önlenmesinde önemli rol oynayacaktır.

1
error: Sizde duyun haberiniz olsun !!