Domatesle Nasır Tedavisi

Domatesle nasır tedavisi konusunu ele almadan önce kısa bir bilgilendirme yapmak istiyorum. Nasır en çok ayak altında meydana gelen yürürken yada iş yaparken bizi çok rahatsız edip ağrı veren, normal deri altındaki hücrelerin ölüp bir bölgede yığılması ile meydana gelen sorunlar bütünüdür.

Sadece birkaç gün içinde nasırdan kurtulmak istemez misiniz? Bu evde tedavi yöntemini iyice okuyup uygulayın!

Domates şifalı özellikleri sayesinde  doğal olarak nasırları yumuşatıp ortadan kaldırır. Kalın ölü deri tabakasını yumuşatır ve nasırları hızlı bir şekilde temizler.

nasır tedavisi domates

nasır tedavisi domates

Yöntemi uygulamamız için bize lazım olacak tek şey fiyatı çok ucuz olan(kriz öncesi :)), hemen hemen her markette ve mutfakta bulunan sağlıklı bir sebze olan domatestir.

Evet kulağa çok garip gelse de nasır tedavisi domates ile yapılabiliyor. 

Gerekli malzemeler

 • Bir parça domates
 • Gazlı bez
 • Sabun ve su

Domatesle nasır tedavisi 

 1. Bir dilim domates kesin ve etkilenen bölgeye yerleştirin ve tutturmak için gazlı bezle örtün.
 2. Yüzde yüz etkili olması için el yada ayağınızı bir gece bu şekilde bekletin.
 3. Ertesi gün, gazlı bez ve domatesi çıkartın ve ayaklarınızı genellikle yaptığınız gibi sabun ve suyla yıkayın. Sonra nasır şişliğinin yavaş yavaş azaldığını göreceksiniz.
 4. Nasıra domates kadar şifalı bir tedavi yok. Domates, nasırların ortadan kalkmasını hızlandıracak iyileştirici özelliklerle dolu olan doğal bir maddedir.
 5. Bu işlemi nasır tamamen kaybolana kadar özellikle geceleri uyurken tekrarlayın.

Domatesle nasır tedavisi yöntemini uygulamak için size geçerli birkaç madde sıralamak istiyorum:

 • Yöntemi uygularken kullanılacak malzemeler çok ucuz ve doğaldır.
 • Nasıra domates bağlamak isteyen herkes bunu her gün yapabilir, çünkü domates cilde veya sağlığa zarar verebilecek herhangi bir toksik madde içermez.
 • Nasıra domates sarmak çok basit bir ayrıntıya sahiptir, iki dakikada yapılabilir.
 • Ayrıca bu yöntem ayak nasırların daki yara oluşumunu önler, eğer yara varsa hızla iyileşmesini ve kaybolmasını sağlar.

Eğer bu yöntemi uygulayıp şifa bulursanız ne ala, yok eğer işe yaramazsa “nasır nasıl geçer” başlıklı yazımızda nasır tedavisi ile ilgili tam 22 doğal ve bitkisel tedavi yöntemini ele aldık.

Domatesle nasır tedavisi başlıklı yazımızla ilgili aklınıza takılan tüm soruları aşağıdaki yorum formu aracılığı ile bizlere ulaştırabilirsiniz.

Yorumla