Güzel bir cilt için doğal ve yenilebilir malzemelerle yüz maskeleri

Evimiz de bulunan ve severek yediğimiz meyve ve sebzelerle yapabileceğimiz yüz maskeleriyle, daha parlak görünümlü ve sağlıklı ciltlere sahip olabiliriz. Sağlıklı ciltlere sahip olmak için güzellik salonlarına tonlarca para harcamanıza gerek yok aşağıda vereceğimiz evde kendinizin hazırlayabileceği basit yöntemlerle buna sahip olabilirsiniz.

Nar Maskesi

nar maskesi

Nar tohumları  içeriğindeki antioksidanlar ve anti-yaşlanma özelliğiyle sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlar. Nar taneleri cildinizi ölü derilerden temizleyerek peeling etkisi yaparak pürüzsüz ve muhteşem bir cilde sahip olmanızı sağlar.

Bir narın tanelerini çıkarın, içine 2 yemek kaşığı yulaf ekleyerek güzelce rondonuz da  karıştırın. Daha sonra biraz bal ve yoğurt ekleyerek yüzünüze uygulayın. Biraz bekletin ve ardından durulayın.

Çilek Maskesi

çilek maskesi

Çilek içinde buldurduğu Anti-aging( yaşlanmayı mümkün olduğu kadar yavaşlatmak ve vücudun bir bütün olarak orantılı ve sağlıklı yaşlanmasını sağlar ) özelliği ile muhteşem bir cilt tazeleme ve temizleme özelliğine sahiptir.

Çileklerinizi rondodan geçirin, içine biraz bal ve yoğurt ekleyerek yüzünüze uygulayın. Bu maskeyi haftada iki kez yüzünüze uygulayın. İsterseniz bu maskeyi yapmak için ahududu ve yaban mersini de kullanabilirsiniz.

Bal Maskesi

bal maskesi

Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için, evde ki en büyük yardımcımız baldır. Bal cildin nemlenmesine yardımcı olur ve süper bir peeling özelliğine sahiptir. Ballın yüzünüze daha kolay sürülebilmesi için bir miktar balı ocağınızda, kısık ateşte, hafif ısıtın ve daha sonra yüzünüze uygulayın. 15 dakika bekletin ve ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

Bal kabağı maskesi

bal kabağı maskesi

Bal kabağı anti-aging ve antioksidan özelliğine sahiptir. 2 yemek kaşığı püre haline getirilmiş bal kabağına 1 bir yemek kaşığı yağsız yoğurt ve 1 çay kaşığı bal ekleyin ve yüzünüze bu maskeyi uygulayın. Daha sonra ılık su ile durulayın. Bal kabağı maskesi cildinizi nemlendirecek ve pürüzsüz bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır.

Lahana Maskesi

lahana maskesi

Lahana içeriğinde ki antioksidan özelliğiyle yaşlanma etkilerinin yavaşlamasını sağlar. 2 adet lahana yaprağını haşlayın içine biraz pirinç unu ve badem veya zeytin yağı ekleyerek rondodan geçirin. Yüzünüze maskenizi uygulayıp kurumaya bırakın ve daha sonra ılık su ile durulayın. Yağlı cilde sahip olanlar maskenin içine yağ eklemesinler isterlerse yumurtanın beyazını ekleyebilirler.

Yorumla