Hızlı Kilo Vermenin Yolları – İspatlanmış 3 Farklı Kilo Verme Planı

Hızlı kilo vermenin yolları çoktur. Fakat önemli olan kısa bir zaman içinde hızlı ve sağlıklı kilo vermenin yolunu bulmaktır. Kilo verme yöntemlerinin çoğu aç bırakır ya da tatmin etmez. Eğer iradeniz demir gibi güçlü değilse, açlık hızlı bir şekilde bu zayıflama planınızdan vazgeçmenize neden olabilir.

Size önereceğimiz bu kilo verme planı ile;

  • İştahınızı azaltacaksınız,
  • Aç kalmadan hızlı bir şekilde kilo vereceksiniz,
  • Aynı zamanda sağlığınızı geri kazanacaksınız yada daha fazla sağlıklı yaşayacaksınız.
Kilo vermek için kolay yöntemler

Hızlı kilo vermenin yolları

1. Adım – Hayatınızdan Şeker ve Nişastayı Çıkarın

Bu yöntemin en önemli parçası günlük kullandığımız şeker diyetine ve nişasta (karbonhidrat) oranına dikkat etmektir.

Bunlar insülin salgılanmasını uyaran gıdalardır. Zaten bilindiği üzere, insülin vücutta ana yağ depolamaya yarayan hormonudur.

İnsülinin başka bir özelliği de böbrekler vasıtası ile vücudunuzdaki gereksiz su ağırlığını dışarı atar ve bu sayede vücudunuzun sodyum düzenini sağlar.

Bu yöntemi kullanarak yani günlük yaşantınızda şeker ve karbonhidrattan uzak durarak diyetinizin ilk ayında 10 kiloya (bazen daha fazla) kadar kilo düşmek hiç de sürpriz olmayacaktır.
Ayrıca vücut yağ ve su ağırlığından kurtulacağı için daha rahat bir yaşam tarzına geçmiş olacaksınız.

Aşağıdaki grafik, kilolu ve obez kadınlarda düşük karbonhidrat ve düşük yağlı diyetleri karşılaştıran bir çalışma grafiğidir.

Düşük yağlı grubu diyet  düşük karbonhidrat grubu diyete göre daha az kilo verdirir. Çünkü az yağlı grubu diyetinde doygunluk hissetmeyeceğiniz için ya çok daha fazla yiyip karnınızı tam doyuracaksınız ya da az yiyip aç kalacaksınız ve kısıtlı bir kalori alacaksınız.

Şeker ve nişasta (karbonhidrat) diyeti vücudunuzdaki  insülin düzeylerini düşürecek, iştahınızı bastıracak ve açlık yaşamadan hızlıca kilo vermenizi sağlayacaktır.

2. Adım – Protein, Yağ ve Sebze Tüketin

Yemek öğünlerinizi, her biri protein kaynağı, yağ kaynağı ve düşük karbonhidratlı sebzeler olarak ayarlayın. Bu şekildeki beslenme şekli ile otomatik olarak kilo vermeye başlayacaksınız.

Protein Kaynakları:

 • Et – Sığır eti, tavuk, kuzu, pastırma vb…
 • Balık – Somon, alabalık, karides, ıstakoz vb
 • Yumurta – Omega-3 ile zenginleştirilmiş veya köy yumurtası. Köy tavukları otladıkları için en iyisi köy yumurtasıdır.

Protein tüketmeniz daha çabuk doymanızı sağlar ve yeterli protein tüketmek metabolizmayı hızlandırır.

Düşük karbonhidratlı Sebzeler:

 • Brokoli
 • Karnı bahar
 • Ispanak
 • Mantar
 • Brüksel lahanası
 • Lahana
 • Pazı
 • Marul
 • Salatalık
 • Kereviz

Bu düşük karbonhidratlı sebzeleri bol bol yiyebilirsiniz. Korkmayın günde 20 – 25 gramın üzerinde karbonhidrat almazsanız ki bu sebzeler ile bu rakamı geçmeniz çok zor kesinlikle kilo almazsınız.

Et ve sebzeye dayalı bir diyet sağlıklı kalmak için gereken tüm lif, vitamin ve mineralleri içerir.

Yağ Kaynakları:

 • Hindistan cevizi yağı
 • Tereyağı
 • Zeytinyağı
 • Don yağ

Günlük 2 veya 3 öğün yemek yiyin. Eğer öğleden sonra kendinizi aç hissederseniz günlük planınıza bir dördüncü öğün daha ekleyin.

Yukarıdaki listede bulunan yağları tüketmekten korkmayın. Son yapılan çalışmalar gösteriyor ki doymuş yağlar kalp hastalığı riskini arttırmak yerine bu riski çok daha fazla düşürtüyor.

3. Adım(İsteğe bağlı) – Haftalık 3 ya da 4 gün spor yapın

Sonuç olarak eğer yukarıda verilen yöntemleri hayatınıza tatbik edebilirseniz kilo vermek için spor yapmanıza gerek yok. Ancak haftada yapacağınız 3 yada 4 seans spor ile sonuca daha çabuk ulaşabilirsiniz.

En iyi seçenek, haftada 3-4 kez spor salonuna  gitmektir. Eğer spor salonunda yeni iseniz, bazı tavsiyeler için bir eğitmenden destek alabilirsiniz.

Isınmadan sonra yapacağınız ufak çaptaki ağırlık çalışmaları ile kilo vermenin yanı sıra yavaşlayan metabolizmanızı hızlandırabilir ve kalori yakabilirsiniz.

Düşük karbonhidrat diyeti ile beraber yapacağınız bu çalışmalar vücuttaki yağ seviyesini düşürürken önemli miktarda da kas yapmanızı sağlayacaktır.

Ağırlık kaldırma sonrasında koşma ve bisiklete binme gibi bazı kolay kardiyo egzersiz hareketleri ile yağ yakımını hızlandırabilirsiniz.

Eğer spor salonuna gitmek hoşunuza gitmiyorsa buna alternatif olarak jogging, yüzme ya da yürüyüş yapmanız da yeterli olacaktır.

Ağırlık kaldırma gibi direnç eğitimi yapmak çeşit yapmanın en iyi yoludur. Bu seçenek size uymazsa kardiyo egzersiz programına çok çalışın. Hızlı kilo vermenin en iyi yolu budur.

Ayrıca sağlıklı kilo vermek için Kilo Vermek İçin Bal ve Tarçın Nasıl Kullanılır” “Kilo Vermeye Yardımcı Olan Ev İşleri” ve “Sağlıklı Kilo Vermek için 7 Kolay Yöntem başlıklı yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

Hızlı Kilo Vermenin Yolları başlıklı makalemiz ile ilgili aklınıza takılan her şeyi aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorumla

6 yorum

 • Kısa Sürede Kilo Verme Yöntemleri- Modern çağın getirmiş olduğu en büyük problem fazla kilolardır. Şehir hayatının gelişmesiyle artan sıkıntılar, hareketsiz bir yaşam tarzı, yine insanlarla iletişimde olmanın getirdiği sorunlar, bu sıkıntıları sigara kullanarak gidermeye çalışmak ve bir de genetik faktörlerin eklenmesiyle birçok insan kilo almaktadır. Bu yüzden kısa sürede kilo verme yöntemleri insanların her daim ilgilerini çekmiştir. Günümüzde kısa sürede zayıflama için en çok kullanılan iki yöntem akupunktur ve kilo verdirten bantlardır.