“Korse Diyeti” Ölüm Riski Taşıyor

“Korse Diyeti” Ölüm Riski Taşıyor

korse diyeti ölüm riski taşıyorKadınlar için güzel bir vücut yapısına sahip olmak en önemli konulardan biridir. Düzgün bir vücut yapısına sahip olmak hiç de kolay olmadığı gibi oldukça irade de gereklidir.

Yenilen, içilen gıdalara dikkat etmek , sürekli  spor yapmak ,kısacası sağlıklı  yaşamla elde edilebilir ideal vücut yapısına ulaşmak  maalesef  her zaman mümkün olmuyor. Küresel bir sorun olan obeziteye meyilli olmak da araya girince, genellikle, düzgün bir vücut yapısından söz etmek  yersiz oluyor.

Bunun çaresi  ise korkulu diyetler, bitmeyen spor hareketleri, doğal olmayan ve sağlıksız beslenme ve son yılların trendi sayılan korseler oldu. Sağlıklı beslenme ve spordan başka tüm yöntemler sağlıklı kilo vermek için uygun yöntemler arasına kesinlikle girmez. Ama ne yazık ki, kadınlar için sağlıktan daha çok acil kilo vermek önemli olduğundan kadınlar bazen hayati riske girmeyi bile göze alıyorlar.

Son zamanlarda yeni bir zayıflama yöntemi yayıldı. “Korse diyeti” olarak adlandırılan bu zayıflama yöntemi eziyetsiz ve yorulmadan kilo verdiği için oldukça dikkat çekiyor.Bayanlar genelde korse takmayı mide kelepçesinin yerine kullanıyor.  Aynı zamanda kadın uyurken bile bel incelmesi sağlayan bu korseler belirli bir süre takılarak belde incelik sağlayabilecek.

Yöntemin özü ise çok basittir. Günde sadece iki saat bu korseyi takmak yukarıda etkiye görmek için yeterli geliyor. Ancak sonuçlardan anlaşılıyor ki , kadınlar hemen sonuç elde etmek amacıyla bedenlerine 2 saat değilde, 12 saat boyunca takmayı seçiyor.  Bu tür kullanım ise kemik dokusunun değişmesine yol açıyor.  Bundan dolayı nefes almak zorlaşıyor, iç organları sıkıyor, kan dolaşımını bozuyor ve en kötüsü ise herhangi bir organı sıkarak faaliyetini durdurabiliyor.

Ortopedi uzmanlarından alınan bilgilere göre korse tedavi amacıyla kullanıldığında çok faydalı bir giyecek. Mesele kilo vermek olduğunda ise ölüm riski bile taşıyor. Hiç bir korse kendiliğinden kullanıldığı takdirde vücuda yarar sağlamaz. Aksine kısa süreli kullanılan korseler istisna, kalan tüm korseler insan sağlığı için tehlike yaratıyor: “Tedavi amaçla takınılan korseler doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Örneğin, karın korseleri var ki, bu korseler doktorlar tarafından yeni anne olmuş kadınlara karnın sallanmaması, sporculara belde” qrija “oluşmaması için önerilir. Omurilik ameliyatı geçiren insanlar için özel korseler var ki, onlar bile vücuda daha ağır yük binmemesi için yazılır. Bu tür korselerin yan etkisi yoktur. Ama ince bel ve güzel fizik aşkına kullanılan korseler vücuttaki kemik bütünlüğünün bozulmasına neden olabilir.

Uzun süre dar korse giymek kaburgaları sıkıştırdığından korse çıkarıldığı zaman uzun süreli bel ağrılarının oluşmasına neden olabilir.  Aynı zamanda, uzun süre sıkışık kalan kemikler bir süre sonra sıkıldığı şekilde kalmaya başlıyor ki, kadınların göre, bu şekilde olmak, doktorların tabirince desek, kemik deformasyonunun ilk aşamasının başlaması demektir “. Ortopedik bilimine  göre, kısa süreli olsa bile gösterişsiz korse giyilecekse, korse mutlaka vücut şekline uygun seçilmeli ve aşırı sıkılmamalıdır.

Zaman geçtikçe, yaklaşık her 1 saatten sonra korse bir ilmik boşaltılmalıdır. Özellikle görsellik açısından takınılan korseler sırasında vücut besin ve sıvı algıladığından korsenin sıkma derecesi çift kat artmış olur ki, bu, aynı zamanda mideye de indirilen demektir.

Korse çıkarılırken tüm düğmeleri aynı anda açılmamalıdır. Korsenin hızlı bir şekilde çıkarılması sıkışmış olan kan damarlarına hızla kan girmesine neden olacak , bunun akabinde oluşan ani rahatlama önce hoş etki etse de sonradan ağrı ve nefes darlığına yer verecektir. 10-15 dakika boyunca yavaş yavaş çıkarılan korseler vücut kemik yapısının da az zedelenmesine neden olur. “Aynı zamanda, eğer kilo vermek ve forma girmek için korse kullanmak gerekiyorsa mümkün olduğunca bu da doktora danışıldıktan sonra yapılmalıdır. Her halde tedavi amacıyla kullanılmayan korseler zararlıdır ve mümkün olduğunca kullanımından kaçınılmalıdır”.

3

Bir cevap

Tüm yorumları göster
  1. miss giyim
    11 Ekim 2016

Soru Sormak İstermisin?

error: Sizde duyun haberiniz olsun !!