Kötü vücut kokuları nasıl giderilir

Kötü Vücut Kokuları Evde Nasıl Giderilir: 6 Doğal Çare

Kötü vücut kokuları nasıl giderilir? Doğal yollarla vücut kokularından nasıl kurtulursunuz? Bu soruların cevabı, bu yazımızda. Kötü vücut kokuları, sıklıkla rastlanan ve istenmeyen bir durumdur.

Başkalarının kötü kokudan rahatsız olacağı düşüncesi bile kişinin huzursuz olmasına sebep olur. Bu insanlardan biriyseniz ve sürekli vücudunuzda istemediğiniz kokular oluyorsa endişe etmeyin.

Doğal ve basit yollarla bu durumu ortadan kaldırabilirsiniz. Kötü ten kokusu, farklı nedenlerden dolayı ortaya çıkan yaygın problemlerden biridir.

Kötü ten kokusu olan insanlar toplantılara, sosyal ortamlara veya kamu alanlarına rahatça giremezler. Günlük yaşantımızda yapacağımız ufak değişiklikler ve programına uyacağımız diyetle bu sorunu en aza indirebiliriz.

Kötü Vücut Kokuları Nasıl Giderilir?

Karbonat Kullanımı

Ayaklar ve koltuk altları başta olmak üzere kötü ten kokusu çeşitli yerlerde meydana gelebilir. Karbonat kullanarak vücutta istenmeyen kokuları önleyebiliriz.

Karbonat her evde bulunur. Günde 2 kere kokunun yaygın olduğu yerleri karbonat ile ovuşturun. Bu sayede hem kokuyu gidermiş olursunuz hem de sürdüğünüz o bölgede terlemeyi azaltmış olursunuz.

Daha iyi sonuçlar almak istiyorsanız karbonata biraz limon suyu ilave edebilirsiniz. Bu yöntemle kötü ten kokularından kolayca ve doğal yolla kurtulmuş olursunuz.

Sirke Kullanımı

Kötü vücut kokularının asıl sebebi ciltte pH seviyesinin artmasıdır. Kullanacağınız elma sirkesi vücut kokusunu kolayca ortadan kaldıracaktır.

Elma sirkesini bir top pamuğun üzerine dökün ve kokunun olduğu bölgelere uygulayın. Böylece istenmeyen kokulara kolayca veda edebilirsiniz. Nane yağı da kötü ten kokusu sorununa karşı kullanabileceğiniz mükemmel bir çözümdür.

Gül Suyu Kullanımı

Her banyoda gül suyu ile vücudunuzu ovarsanız kötü vücut kokularından kurtulabilirsiniz. Gün içerisindeki koşuşturma, iş yükü ve çevresel etkiler nedeniyle vücut kokusu erkeklerde olduğu kadar kadınlarda da ortaya çıkabilir.

Gül suyu ile yaptığınız banyolardan sonra şaşırtıcı sonuçlar alacaksınız. Terleseniz bile önceki kokulardan eser kalmayacaktır. Her banyoda gül suyunu mutlaka deneyin.

Buğday Çimi Tüketilmesi

Buğday çimi, kötü vücut kokusu problemini tedavi etmekte oldukça etkili bir yöntemdir. Vücut kokusu yaşayan kişiler her gün yaklaşık yarım kilogram buğday çimi tüketebilirler.

Buğday çimi mümkünse taze çim olarak yenildiği gibi şırası da yapılarak içilebilir. En iyi sonucu almak için mutlaka aç karnınıza tüketmelisiniz. Buğday çimindeki klorofil vücut kokusunu azaltmak için etkilidir.

Hidrojen Peroksit (Oksijenli Su) Kullanımı

Hidrojen peroksit (Oksijenli Su) çözeltisi, hidrojen peroksitin bir bardak suyla karıştırılmasıyla kolaylıkla hazırlanabilir. Hazırlanan bu çözeltiyi kokunun meydana geldiği alanları silmek için kullanabilirsiniz. Vücut kokusuna neden olan bakterileri ortadan kaldırmakla kalmayıp aynı zamanda ferahlatıcı bir his verir.

Bir Diyet Programı Hazırlayın

Kötü vücut kokusu problemini ortadan kaldırmak için uygun bir diyete başlayın ve mutlaka diyet programınıza uyun. Özellikle fazla terleme yaşıyorsanız soğan, sarımsak ve baharat çeşitlerini azaltın.

Kafein, alkol ve tütün ürünleri de vücut kokusuna neden olan etkenlerdendir. Ayrıca tatlı alımını azaltarak meyve ve sebze tüketimini artırmak vücut kokularından kurtulmanıza neden olacaktır.

error: Sizde duyun haberiniz olsun !!