Mineral Sularının Bilinmeyen Faydaları

Kış mevsiminin gelmesi ile birlikte gribe yakalanma riskimizde artıyor. Özellikle yoğun bir tempoda çalışanlarda , beslenmesine dikkat etmeyenlerde ve bağışıklık sistemi  zayıf olan insanlarda kış hastalıkları (soğuk algınlığı, grip vb.) oluşur. Sağlığa faydası olan C vitaminli meyve aromalı maden suları ile 2 bardak taze sıkılmış portakal suyunda bulunan vitamin aynı özellikleri gösterebilir. C vitaminli meyve aromalı maden suları gribe karşı oldukça etkilidir.

Özellikle belirtmek gerekir ki, hücrelerin sağlıklı kalabilmesi ve fonksiyonlarını yerine getirebilmeleri için minerallere ihtiyacı oluyor. Kanın oluşumu, sağlıklı sinir fonksiyonları ve diğer birçok aktiviteler sayesinde vücudumuz minerallerden kullanıyor. Vitaminler gibi mineraller de vücudun enerji üretme, büyüme ve iyileşme gibi fonksiyonlarının sağlanmasına yardımcı olur. Bu nedenle vitamin ve diğer besinlerin vücuda yararlı olabilmesi için minerallere ihtiyacı oluyor.

Maden suyunun içerdiği demir, hastalıklara karşı direnci arttırarak, yorgunluğu azaltır ve kanın kırmızı hücrelerinin oksijen ile dolmasını sağlıyor.
Limon aromalı C vitaminli maden suyu da, kış aylarında vücudun ihtiyacı olan minerallerin alımının yanı sıra 60 mg C vitamini almanızı sağlıyor.

Doğal maden sularında çözünen kalsiyum, magnezyum ve sodyum gibi ana mineraller, flor, iyot gibi eser elementler ve bikarbonat, sülfat gibi iyonların bir dizi fizyolojik fonksiyonlar üzerine destekleyici etkileri ve birçok hastalıkların tedavisinde de olumlu etkileri tespit edilmiştir.

Yorumla