Sarımsak suyunun faydalarını biliyor musunuz?

Sarımsak suyunun faydalarını biliyor musunuz?

Sarımsak suyunu hazırlamak çok basit ve kolaydır. Bunun için sarımsakları kullandıktan sonra kabuklarını atmayın.
Bu mucizevi suyu hazırlamak için bir bardak suyu kaynatın. Su kaynadıktan sonra 2-3 dakika bekleyin, su çok da sıcak olmasın. Bundan sonra suyun üzerine bir avuç beyaz sarımsağın kabuğunu ekleyin ve yaklaşık 6-8 saat bekletin. Bu süreden sonra sarımsak suyu hazırdır.
Sarımsak suyunu gün içinde 4 bardak içebilirsiniz. Erkekler bu suyu istenilen bir ayın onundan yirmisine kadar, kadınlar ise yirmisinden otuzuna kadar içmelidir. Bu suyu sıcak, hatta ılık şekilde içmek çok sağlıklı değildir. Kesinlikle soğuk içilmesi gereken bir sudur.

Zamanınız kısıtlı ise sarımsak suyunu önceden de hazırlayabilirsiniz. Yani her seferinde bir bardak hazırlayıp 6-8 saat vakit kaybetmemek yerine tek seferde 4 bardak su ve 4 avuç sarımsak kabuğundan bir karışım yapın ve içtikten sonra kalanı saklayın.

Sarımsak suyunu içtikten sonra organizmamızda ki olumlu değişikliklerin, özellikle de cildinizin inanılmaz derecede güzelleşmesine tanık olacaksınız.
Sarımsak suyunun mucizesi bununla da bitmiyor. Gelecek yazılarımızda bu konuda daha geniş yazı sunacağız. Siz de o zamana kadar kullandığınız sarımsağın kabuklarını yığın ki, doğanın bu mucizesi elinizin altında bulunsun.

Bir cevap

Tüm yorumları göster
  1. feridun
    1 Mart 2016

Soru Sormak İstermisin?

error: Sizde duyun haberiniz olsun !!