Şeker Hastalığı Bitkisel Tedavi – En Etkili 10 Yöntem ile Kesin Çözüm

Şeker hastalığı diyabet olarak da adlandırılan, çok yaygın bir sağlık problemi haline gelmiştir. Vücudun yeterli insülin üretmediği veya üretilen insülinin düzgün çalışmadığı, tip 1 ve tip 2 diyabet olmak üzere iki ana tip şeker hastalığı vardır.

Şeker hastalığının sık görülen belirtilerinden bazıları, yorgunluk, kilo kaybı (daha fazla yemek yediğinizde bile), aşırı susama, sık idrara çıkma, vücutta morarmalar, kesilerdeki kanın geç durması ve görme bulanıklığıdır.

Şeker hastalığının tedavisi yoktur, kan şekeri seviyeniz kontrol altındayken tamamen normal bir hayat yaşayabilirsiniz. Kan şekeri seviyesini kontrol etmenize yardımcı olacak, diyabet için çeşitli doğal ilaçlar vardır.

şeker hastalığı bitkisel tedavi

Şeker hastalığı bitkisel tedavi – İşte diyabet için en etkili 10 doğal ve bitkisel tedavi yöntemleri.

Not: Aynı zamanda doğru teşhis ve tedavi için bir doktora danışmanız çok önemlidir.

1. Acı Kabak

Ayrıca acı kavun olarak da bilinen acı kabak, kan şekeri düşürücü etkileri nedeniyle diyabet kontrol etmek için yararlı olabilir. Glikoz metabolizmasını belirli bir organ veya dokudan ziyade vücudunuzun her yerinde etkileme eğilimi gösterir.


Acı kabak pankreatik insülin sekresyonunu artırmaya yardımcı olur ve insülin direncini önler. Bu nedenle hem tip 1 hem de tip 2 diyabet için faydalıdır. Bununla birlikte, insülin tedavisinin tamamen yerini almak için kullanılamaz.

 • Her sabah aç karnına biraz acı kabak suyu için. Önce iki ila üç adet acı su kabaklarını alın ve suyunu çıkarmak için bir meyve sıkacağı kullanın. Biraz su katın ve için. Bu tedaviyi en az iki ay boyunca sabahları uygulayın.
 • Ayrıca, diyetinizde her gün acı kabakdan yapılmış bir yemek ekleyebilirsiniz.

2. Tarçın

Toz tarçın, insülin aktivitesini uyararak kan şekeri seviyelerini düşürme özelliğine sahiptir. Biyoaktif bileşenler içerdiği için

 şeker hastalığını önlemeye ve diyabet ile mücadeleye yardımcı olabilir.

Yapılan bazı çalışmalarda tarçının tip-2 diyabet vakalarında kan şekeri düzeylerini düşürmek için etkili bir seçenek olarak çalışabileceğini göstermiştir.

Tarçının içerisinde karaciğer hasarı riskini artıran, zehirli bir bileşik olan, kumarin denilen bir bileşik vardır. Bu nedenle fazla tüketilmesi sağlık açısından iyi değildir.

 • Bir bardak ılık suya bir çay kaşığı tarçın katıp karıştırın. Her gün için.
 • Bir başka seçenek olarak bir fincan suya iki ila dört tane tarçın katıp kaynatın, 20 dakika boyunca demlendirin. Bu karışımı iyileştirme görene kadar günlük için.
 • Ayrıca tarçını süte, sıcak içeceklere, meyve sularına ve unlu mamüllere de katabilirsiniz.

3. Çemen otu

Çemen otu, diyabeti kontrol etmek, glukoz toleransını arttırmak ve hipoglisemik aktivitesi nedeniyle kan şekeri düzeylerini düşürmek için de kullanılabilen bir bitkidir. Lif bakımından zengin olduğu için karbonhidrat ve şekerlerin emilimini yavaşlatır.

 • Suyun içine iki çorba kaşığı çemen tohumu katın ve sabaha kadar bu şekilde bekletin. Sabahları aç karnına bunu suyu ile birlikte için. Glikoz seviyenizi düşürmek için bu yönteme birkaç ay boyunca devam edin.
 • Bir başka seçenek olarak, günlük sütle birlikte iki çorba kaşığı toz çemen tohumu yiyebilirsiniz.

4. Hint bektaşi üzümü (Amla)

Amla olarak da bilinen Hint bektaşi üzümü, C vitamini açısından zengindir ve Hint bektaşi suyu, pankreasınızın düzgün çalışmasını sağlar.

 • İki ila üç Hint bektaşi üzümünün tohumlarını çıkarın ve ince bir hale gelene kadar ezin. Bunu bir beze koyup suyunu sıkın. Bir bardak suya iki çorba kaşığı amla suyu katıp karıştırın ve her gün aç karnına için.
 • Alternatif olarak, bir çorba kaşığı Hint bektaşi üzümü suyunu bir fincan acı kabak suyuyla karıştırın ve birkaç ay boyunca günlük için.

5. Siyah Erik veya Siyah Dut

Siyah erik içeriğindeki tanenler ve bileşenler sayesinde kan şekeri seviyesini kontrol etmede çok yardımcı olabilir.

Ayrıca siyah dutun yaprakları da, dut ve tohumları gibi diyabet hastası olanlar tarafından kullanılabilir. Aslında, araştırmalar, bu bitkinin meyvelerinin ve tohumlarının kan ve idrar şeker seviyelerini hızla azaltmaya yardımcı olduğundan hipoglisemik etkilere sahip olduğunu göstermiştir.

Tohumlar, özellikle, kan şekeri seviyelerini düzenleyen glikozit jambolin ve alkaloid jambosini içerir.

Bu meyveleri mevsimlerinde bol bol tüketmeye çalışın, pankreas için oldukça etkilidir.

6. Mango Yaprakları

Hassas mango yaprakları, kandaki insülin seviyelerini düzenleyerek şeker hastalığını tedavi etmek için kullanılabilir. Ayrıca kan lipit profillerini geliştirmeye yardımcı olabilirler.

 • 10 ila 15 adet mango yapraklarını geceden bir bardak suya koyup sabaha kadar bekletin. Sabah, suyu süzün ve aç karnına için.
 • Mango yapraklarını gölgede kurutabilir ve öğütebilirsiniz. Günde iki kez bir çay kaşığı toz mango yiyebilirsiniz.

7. Köri Yaprakları

Köri yapraklarının diyabet önleyici özellikleri olduğundan, diyabetin önlenmesinde ve kontrolünde faydalıdır. Köri yapraklarının şeker hastalarında nişastanın glukoza ayrılma oranını azaltan bir bileşen içerdiğine inanılmaktadır.

Böylece, sabahları her gün yaklaşık 10 taze köri yaprağı çiğneyebilirsiniz. En iyi sonuçlar için, bu tedaviye üç ila dört ay devam edin. Ayrıca bu bitki yüksek kolesterol seviyelerini ve obeziteyi azaltmaya yardımcı olur.

8. Aloe Vera

Aloe vera jel, açlık kan şekeri düzeylerinin düşmesine yardımcı olur. Tip 2 diyabet için olası anti-hiperglisemik etkilere sahip olan fitosterol içerir.

Aloe vera jeli, defne yaprağı ve zerdeçal kombinasyonu kan şekerini kontrol etmek için faydalıdır. Bu bitkisel ilacı hazırlamak için:

 1. Yarım çay kaşığı öğütülmüş defne yaprağı,zerdeçalı ve bir çorba kaşığı aloe vera jeli karıştırın.
 2. Öğle ve akşam yemeğinden önce günde iki kez tüketin.

9. Guava

Guava C vitamini ve yüksek lif içeriği nedeniyle, kan şekeri seviyesinin korunmasında gerçekten yardımcı olabilir. Şeker hastalarının bu meyveyi kabuğu ile sorun olabilir, bu nedenle ilk önce soyun. Bununla birlikte, günde çok fazla guava tüketimi de tavsiye edilmez.

10. Bamya

Bayan parmak olarak da adlandırılan bamya kan şekeri düzeylerini düşürmeye ve diyabet kontrolüne yardımcı olan polifenolik moleküller gibi bileşenlere sahiptir.

Eczacılık ve Biyoloji Bilimleri Dergisi’nde yayınlanan bir 2011 çalışmasında, antidiabetik ve antihiperlipidemik potansiyele sahip bamya tohumu ve kabuğu tozu bulunmuştur.

 • Birkaç bamyanın uçlarını kesin ve bir çatal kullanarak birkaç yerinden delin. Bunları bir gece boyunca bir bardak suda bekletin. Sabahları aç karnına bu karışımın suyunu için. Bunu birkaç hafta boyunca her gün tekrar edin.
 • Ayrıca bamyadan yemek yapıp yiyebilirsiniz.

Ek ipuçları

 • Kan şekeri seviyenizi izlemeyi sürdürün.
 • Sağlıklı bir beslenme planı izleyin ve düzenli olarak egzersiz yapın.
 • Diyetinizde bol miktarda lif alın.
 • Her gün sağlıklı bir şekilde birkaç dakika güneşlenmek de diyabet kontrolüne yardımcı olabilir, çünkü insülin üretimi için gerekli olan D vitamini üretilmesine yardımcı olur.
 • Gün boyunca bol bol su için.
 • Kan şekerini seviyelerini düzenleyebileceğinden, derin nefes almayı, meditasyon yapmayı, en sevdiğiniz müziği dinlemeyi ya da stresi azaltmak için hoşlandığınız hobilerinizle uğraşmayı deneyin.

Yorumla

1 Yorum

 • Şeker rahatsızlığı bir yanlış ve dengesiz beslenme hastalığıdır,modern tıp ta,
  tedavisi yoktur.Şeker,için Dünya daki en mükemmel doğal ürün Arı sütüdür.Arı sütü,hem doğal insülin salgılayarak hem de
  vücuttaki fazla şekeri yakıp enerjiye çevirerek,kan şekerinin normal seviyeye gelmesini temin etmektedir.Tip 1 ve tip 2
  diabette,Dünyadaki en üstün ilaçtır.Arısütü kullanarak insülin ve hapların tümünden kurtulan onlarca kişiye şahit oldum.
  Diyabet hastalarına verilen arı sütü kürü ile bu hastalarda çok ciddi iyileşme gözlemlenmiştir. Arı sütünün doğal bir
  insülin gibi kandaki şekeri yakarak enerjiye dönüştürdüğü ve insülin ihtiyacını azalttığı tespit edilmiştir.
  Diyabetlere: Arı sütünün, B3, niasin ve biyotin içermesi, kandaki şeker seviyesinin kontrolüne yardımcı olur.

  Yine Şeker için,tedavi edici etkisi bilimsel olarak ıspatlanmış diğer bir Arı ürünü
  Polen dir. Polende bulunan vitaminler A, B1, B2, B3, B4, B5, B6, B7, B8, B9, B12, C, D, E, H, P, PP’dir.
  Sayısız ŞEKER HASTASI polen kürü yapıyor. Örneğin, Lyon’dan Bayan B. son devrede ileri bir şeker hastası (diabetik) idi
  İdrarının litresinde 48 gram şeker ölçüldü. Çeşitli ilaçlar kullanmasına rağmen iyileşme ümidini yitiriyordu. Günde 3 gram
  polen yiyerek 15 günlük kür yaptı. İlk kürün sonunda idrardan dışarı atılan şeker %87 düştü. Yenilenen kürler sonunda şeker,
  litrede 1 grama indi ve kol, bacak ve bel ÖDEM’leri (ŞİŞLİKLER) ile, Anjindö Puatrini (KALP YETMEZLİĞİ) daha iyi olduğu görüldü.”
  Fransa Tarım Akademisi – Dr. Alain Caillas ( Polen araştırmaları ile ödül kazanmış )
  En büyük sorun doğru ürüne ulaşma ve kullanım yönteminin bilinmemesidir.
  Erzurum Ziraat mezunu 33 yıllık Apiterapistim.Ürün temini ve kullanım yöntemleri için