Yağlı saçlar için en iyi şampuan

Yağlı Saçlar için En İyi Şampuan

Yağlı saç derisi en yaygın saç ve saç derisi problemleridir. Yağlı saç derisi saçınızın ıslak gibi görünmesine neden olur. Saç derisi yağlı olanlar saçlarına stil verirken oldukça zorlanırlar.

Bu durumun birçok nedeni vardır. Ama sebep ne olursa olsun, bunu tedavi etmek hala çok önemli. Yağlı saçlar için en iyi şampuanı kullanarak saç derisindeki yağlanmayı ve kepeği kısa bir sürede ortadan kaldırabileceksiniz.

Bu makalemizi okumanızın sebebinin, bu sorunun evde nasıl tedavi edileceğini öğrenmek olduğunu biliyorum, ancak bundan önce, bu problemle ilgili bazı temel bilgileri daha iyi anlamanızı istiyorum. Bu size uygun şampuanı belirleyebilmeniz için hastalığın en genel görünümünü verecektir.

Yağlı Saç Derisi Nedir?

Birçok insan kuru saç derisinin neden olduğu sorunları azaltmak için kepek şampuanı kullanır, ancak çok yağlı olan bir kafa derisi de kendi sorunlarına neden olabilir. Yağlı kafa derisi, cildin sebase bezleri tarafından üretilen aşırı sebum ve doğal yağların bir sonucudur. Yağlı kafa derisi, kafa derisinin çok miktarda yağ içerdiği ve kafa derisinin kaşınmasına ve tahriş olmasına neden olan bir durumdur. Başka bir deyişle, yağlı saç derisi, saçınızın her zaman ıslak gibi görünmesini sağlayan çok miktarda yağ üreten bir saç derisidir. Bu problem, patoloji ile ilişkili saç dökülmesi ve kepek nedenlerinden de biridir.

Saç derisi saçlarınızı sağlıklı tutmak için yağ üretir, ancak fazla yağ iyi bir şey değildir. Normalde, saçlı derideki sebumun varlığı cildin nemi kaybetmesini ve hızla kurmasını sağlamak için gerekli koruyucu bir tabaka sağlar. Bununla birlikte, kafa derisinde çok fazla sebum, saç derisinin ve saçınızın yağlı hale gelmesine ve kepek salgınlarına neden olabilir. Buna ek olarak, kepek görünümünde yaygın olarak görülen bir mantar olan malassezia, kafa derisinin yağ açısından zengin bölgesinde gelişebilir ve kepek belirtilerini daha da şiddetlendirebilir.

Yağlı Saçlar için En İyi Şampuan

yağlı saçlar için en iyi şampuan

yağlı saçlar için en iyi şampuan

Saçları yağlı olan kişiler özellikli nemlendirici şampuanları tercih etmeli, bitkisel içerikli şampuanları kullanmaya özen göstermeliler.

Saçları yağlı olan kişilerin yağ dengesini daha da arttırmaması, aslında nem dengesini normal değerde tutabilmesi için de provitaminli  ve yine bitkisel ağırlıklı, yağ dengesini sabitleyici, saçları çok kurutmayacak ama aşırı derecede yağlanmasını engelleyecek ve ışıltısını, formunu kazandırabilecek çok az masumane olan şampuanlar olabilir.

Bitkisel şampuanlar da olabilir. Bunda da yine içindeki özelliklere ve dışındaki özelliklere bakılması gerekiyor. Çok kimyevi maddelerden oluşmuş, çok fazla detayları olan şampuanlardan kaçınmak gerekir.

Sizin için yağlı saçlar için en iyi şampuanları ve 2018 fiyatlarını araştırıp aşağıdaki gibi listeledik.

  • Tresan Şampuan Isırgan Otu Normal ve kuru saçlar için 500 ml – Fiyatı: 21,98 TL
  • Head&Shoulders Ultra Maksimum Yağlanma Kontrolü 500 ml – Fiyatı: 18,99 TL
  • Bioblas Saç Dökülmesine Karşı Şampuan Yağlı Şaçlar İçin 400 Ml – Fiyatı: 13,99 TL
  • Elidor Yağlı Saçlar için Kuru Şampuan 250 ml – Fiyatı: 20,99

Yukarıda hazırladığımız listeyi yağlı saçlar için en iyi şampuanı alıp kullanan ve sonuç gören kullanıcılarımızın yorumlarına göre sıraladık.

Eğer sizinde bu liste dışında kullanıp fayda gördüğünüz bitkisel veya normal şampuan varsa aşağıdaki yorum formu aracılığı ile bizlerle veya ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Henüz Yorum Yapılmamış

Tüm yorumları göster

Soru Sormak İstermisin?

error: Sizde duyun haberiniz olsun !!