Yaz aylarında parlak bir cilde sahip olmak için Yüz Maskesi

Sağlıklı bir cilde sahip olmak için her mevsim ayrı bir şeye ihtiyaç duyarız. Sıcak yaz aylarında gereken ilk şey, vücudu susuz bırakmamaktır. Susuz kalan cilt daha fazla yağ üreterek nem kaybeder, donuk ve cansız görünür.

Yazın aylarında en sık görünen ikinci sorun ise; aşırı terleme ve havadaki sertlik  gibi faktörlerin  gözenekleri tıkamasıyla cildin pul pul dökülmesidir.

Günlük ve çok az zaman harcayarak yapacağınız cilt bakımları bu sorunların önüne geçecektir.Biz size bu yazımızda cildinizdeki ölü hücreleri  yok edecek, daha parlak ve canlı bir cilde sahip olmanızı sağlayacak,  evde kendinizin hazırlayabileceği bir yüz maskesi tarifi vereceğiz.

Bu yüz maskesi için gerekli malzemeler:

  •  olgunlaşmış yarım muz
  • 2 çorba kaşığı yoğurt
  • 1 çorba kaşığı bal

Bal :  Cildin kaybettiği nemi geri kazanmasını sağlar. (Doğal şekersiz bal kullanınız.)

Yoğurt :  Ciltte oluşan pullanma veya döküntülerin giderilmesini sağlar. ( Katkısız yoğurt tercih ediniz.)

Olgun Muz: Besin değeri oldukça fazla olan muz cildinizi besler.

Malzeme listesi görüldüğü gibi herkesin evinde kolayca bulabileceği ve rahatlıkla hazırlayacağı bir maske. İçerisinde adını bile bilmediğimiz katkı maddesi bulunan yüz maskelerine servet ödemeye gerek yok.

İşte maskenin hazırlanışı:

Bir kabın içinde muzu macun kıvamına gelene kadar ezin, yoğurt ve balı da ekleyerek iyice karıştırın. Temiz ve kuru yüzünüze sürün. En az 15-20 dakika kadar bekleyip yüzünüzü soğuk su ile durulayın.  Hazırladığınız maskenin artan kısmı buz dolabında saklayarak ertesi günde kullanabilirsiniz.

Eğer maskede bulunan herhangi bir besine karşı alerjiniz veya hassasiyetiniz varsa maskeyi uygulamayın.

Yorumla